Twitter
Bērnu opera

Svētdiena, 9. decembris

Bērnu opera "Lakstīgala"

Lielā ģilde

Adrese: Rīga, Amatu iela 6

Cikos: 16:00

Ieeja: 7.00 – 10.00 €

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA
Balerīnas: Elīna Blaževica vai Sofija Beļkina, Anastasija Sokolova vai Alesja Čudakova (Rīgas Horeogrāfijas skola)
Solisti: Jānis Kurševs, Ance Purmale, Katrīna Paula Felsberga, Rūdolfs Bērtiņš
Kamerorķestris Agneses Kanniņas-Liepiņas vadībā

Diriģente Aira Birziņa
Režisore Māra Ķimele
Horeogrāfs Alberts Kivlenieks
Baletmeistare Regīna Kaupuža
Scenogrāfe, kostīmu māksliniece Inga Bermaka Apiaha
Gaismu mākslinieks Māris Sējāns

Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa 75. jubilejas gadā pirmuzvedumu Latvijā piedzīvo bērnu opera “Lakstīgala”, kuras liberta pamatā ir pasaulslavenā dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena tāda paša nosaukuma pasaka. Komponists I. Ramiņš sacerējis operu 2003. gadā pēc trīs amerikāņu koru pasūtījuma, un tās pirmizrādes 2005. gadā guvušas plašu atzinību ASV. Recenzijās komponista veikums salīdzināts ar ievērojamā 20. gadsimta britu komponista Bendžamina Britena darbību, kurš tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem bērnu operu autoriem. Pateicoties literātei Astrīdai Stahnkei, tapis operas libreta atdzejojums latviešu valodā, kas ļāvis īstenot komponista ieceri par uzvedumu Latvijā. Operas unikalitāte un īpašā vērtība ir galvenās lomas (Lakstīgalas) izpildītāji - četrbalsīgs bērnu koris un divas balerīnas.
“Šai pasakai ir pārsteidzoša līdzība ar laiku, kurā dzīvojam,” saka Imants Ramiņš. “Varbūt skanēs melodramatiski, bet mēs esam tik ļoti ieinteresēti virtuālajā pasaulē, ka esam uz robežas ar atsvešināšanos no reālās, dabiskās dzīves. Būdams neārstējams ludīts [vecās amatniecības piekritējs], es izjūtu milzīgu gandarījumu, ka pasakas krīzes brīdī visam mākslīgajam pienāk beigas un imperatora dzīvesprieku atkal atgriež īsta lakstīgala.” Operas režisore Māra Ķimele atklāj: “Stāsts par Lakstīgalu skar dziļākos cilvēka apziņas slāņus un ir īpaši svarīgs šodienas bērniem, kad šausminošā ātrumā tiek iznīcināta dzīvā pasaule. Šī pasaka arī man ir viens no mīļākajiem literatūras darbiem kopš bērnības un joprojām.”
Operas “Lakstīgala” pirmuzvedumu Latvijā atbalsta Latvijas Nacionālās operas Ģilde, Latviešu Fonds, Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola un „Biļešu Paradīze”.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

 

Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv