Twitter
Dželsomīno Melu zemē

Svētdiena, 18. februāris

Dželsomīno Melu zemē

Liepājas teātris

Ieeja: 5.00 – 7.00 €

21. septembrī Tukuma pilsētas kultūras namā.

21. oktobrī Ogres novada Kultūras centrs.

 

Dželsomīno – puikas ar tik skaļu balsi, ka, viņam runājot, plīst apkārtējo māju stikli un no galvām tiek aizpūstas parūkas – stāstu, debitējot uz Liepājas teātra skatuves, izstāstīs režisors Ģirts Šolis. Turklāt izrāde vēstīs ne tikai par viņa nokļūšanu un piedzīvojumiem Melu zemē, bet arī atklās teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas. Itāļu pasaku meistara Džanni Rodāri darbu „Dželsomīno Melu zemē” skatuvei piemērojusi dramaturģe Evita Sniedze, kā arī pats režisors.


Ģ. Šolis ir Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors un radošās apvienības „UMKA.LV” dibinātājs. Pēdējo gadu laikā viņš radījis vairākas kritiķu novērtētas izrādes bērniem: „Pēdu dzinējs Caps”, „Emīls un Berlīnes zēni”, „Divas Lotiņas” u.c.


Stāstot par ieceri iestudēt stāstu par Dželsomīnu, režisors atzīst, ka doma par šī darba iestudēšanu viņu nodarbinājusi jau kādu laiku: ”Rodāri darbu lasīju, kad biju mazs puika, jau toreiz viņa radītā pasaule man likās dīvaina un ačgārna, tajā ļoti uzkrītoši tiek runāts par meliem, tajā ir ļoti daudz zemtekstu. Man šķiet, ka mūsdienās meli ir visapkārt un ir svarīgi tos atpazīt. Iestudējot izrādi, es jūtu lielu atbildību par to, ko rādu bērniem. Mūsdienās bērni bieži tiek baroti ar konfektēm un e-vielām, bet viņiem ir jāsaņem arī saturīga pārtika. Tā kā darbā daudz tiek runāts par melošanu, ceru, ka pēc izrādes bērni gribēs diskutēt ar vecākiem par redzēto – izrāde nebūs didaktiska, taču gribu, lai tā ir ne tikai izklaide, bet arī saturīga un jēgpilna laika pavadīšana.”

 

Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv