Twitter
Sniega karaliene

Svētdiena, 14. janvāris

Sniega karaliene

Latvijas Leļļu teātris

Latvijas Leļļu teātra Lielā zāle

Adrese: Kr. Barona iela 16/18, Rīga

Cikos: 15. un 28. decembrī 18:30; 16. decembrī 14:00; 24. decembrī 11:00; 14. janvārī 15:00

Ieeja: 6.00 – 12.50 €

Vecums: iesakām bērniem no 4 gadu vecuma

Liela daļa lasītāju uzskata, ka Hansa Kristiana Andersena „Sniega karaliene” ir viena no tām pasakām, no kurām strāvo ledains aukstums un pat ļaunums, taču to nevar teikt par šo iestudējumu. Visa radošā grupa – režisors, leļļu un dekorāciju māksliniece, mūzikas autors un aktieri - ir panākuši, ka izrādē dominē labestība un mīlestība. Izrādē ir akcentēta allaž aktuālā doma, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldētu sirdi un atgūst tos, kuri nokļuvuši ļaunuma atkarībā.

Protams, ka labā un ļaunā cīņa eksistē, tomēr tajā triumfē labā uzvara. Negatīvais Sniega karalienes tēls ir ļoti spilgts, bet ne tāds, kas spēj uzvarēt visu labo. Ar komiskajiem tēliem – Kraukļu pāri, Laupītāju un viņas rokaspuišiem – režisors izrādē rada jautras situācijas, kas izrādes nopietno tēmu dara vieglāku. Savukārt Valda Zilvera mūzika ir ļoti emocionāla. Uzveduma sākumā tā veiksmīgi rada mājas mieru, turklāt īpaši izteiksmīgi ir tie motīvi mūzikā, kas raksturo Gerdas pašaizliedzīgo un neatlaidīgo cīņu par Kaju.

Izrādes māksliniece Anita Znutiņa-Šēve ir izveidojusi interesantu skatuves noformējumu, izmantojot „melnā kabineta” efektu. Tas palīdz skatītājiem izrādes laikā izstaigāt līdzi paša Andersena bagātās fantāzijas lidojumam. Iestudējumā darbojas tikai lelles.

 

Izrāde veidota pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas „Sniega karaliene" 

Režisors: Māris Koristins

Māksliniece: Anita Znutiņa-Šēve

Komponists: Valdis Zilveris

Dziesmu tekstu autore: Daina Strelēvica

Skulptore: Marga Austruma

Tulkojums no vācu valodas: Anna Bauga

 

Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv