Twitter

Biedrība „Ascendum” pārrunā bērnu kultūras pieejamības jautājumu ar Kultūras ministriju

Augusta sākuma biedrība “Ascendum” tikās ar Kultūras ministriju, lai pārrunātu jautājumu par kultūras pieejamību bērniem un jauniešiem Latvijā. Nevalstiskās organizācijas nodrošinātais pasākumu kalendārs šobrīd ir vienīgā platforma, kurā tiek apkopota informācija par kultūras piedāvājumu jaunākajai auditorijai.

Kultūras ministrija jau strādā pie projekta “Latvijas skolas soma”, kura ietvaros katram Latvijas bērnam tiks dāvāta iespēja apmeklēt kultūras pasākumus. Projekts arī paredz, ka kultūra un māksla tiek mērķtiecīgāk integrēta izglītības programmā. Tas palīdzētu pedagogiem izvēlēties un izvērtēt kultūras pasākumus, kuri tiek piedāvāti skolās vai klašu ekskursijās.

Tomēr, bērna attīstības laikā kultūras, mākslas un sociālajai pieredzei loma ir gana nozīmīga un to nevar pilnībā nodrošināt skola un pedagogi. Atbildība par bērna kultūras pieredzi ir jāuzņemas arī vecākiem, ģimenē rādot pozitīvu piemēru un mācot bērnam uztvert un izprast mākslas procesus jau no agras bērnības.

Aktuāls ir jautājums par informācijas pieejamību - lai vecāki un pedagogi spētu atrast un izvērtēt bērnam piemērotāko kultūras pasākumu, ir nepieciešama pasākumu apkopošana un informācijas pieejamības nodrošināšana. Šobrīd to sniedz bērnu un jauniešu kultūras kalendārs Garā pupa, kas ir vienīgais šāda veida informācijas avots Latvijā. Apkopojot ziņas par pasākumiem visos reģionos, par maksas un bezmaksas, kā arī valsts institūciju un nevalstisko organizāciju veidotajiem pasākumiem, tiek risināta bērnu un jauniešu kultūras nepieejamības problēma.

Sarunas laikā Kultūras ministrijas pārstāvji tika iepazīstināti ar šo instrumentu, aicinot izvērtēt tā iespējamo sasaisti ar “Latvijas skolas somu”, tādējādi papildinot simtgadei veltīto lielprojektu ar mūsdienīgu, elektronisku rīku, kas atvieglotu vecāku ikdienu, meklējot kultūras pasākumus bērniem.

Piedāvājot sabiedrībai bezmaksas bērnu un jauniešu kultūras kalendāru, pasākumu apmeklēšana un baudīšana kļūtu patīkamāka un ērtāka, nevis turpinātu būt smags darbs un rezultātā apmeklētā izrāde – ne vienmēr prognozējami kvalitatīva un saistoša.

Biedrība „Ascendum” pārrunā bērnu kultūras pieejamības jautājumu ar Kultūras ministriju

Augusta sākuma biedrība “Ascendum” tikās ar Kultūras ministriju, lai pārrunātu jautājumu par kultūras pieejamību bērniem un jauniešiem Latvijā. Nevalstiskās organizācijas nodrošinātais pasākumu kalendārs šobrīd ir vienīgā platforma, kurā tiek apkopota informācija p…

Par projektu „Garā pupa”

Bērnu kultūras projekts “Garā pupa” Bērnu kultūras projekts “Garā pupa” darbojas, lai veicinātu bērnu un jauniešu kultūras izaugsmi Latvijā, un vairotu interesi par šo katram bērnam, jaunietim, cilvēkam un tautai tik nozīmīgo dzīves pusi. Projekta &bdqu…

Bērnu kultūras kalendārs sadarbībā ar pasākumu platformu Kurp.es

  Apskati bērnu pasākumus mājaslapā Kurpes.lv